Ұлттық бәйге туралы

«Тұмар»Ұлтық телевизиялық бәйгесі 2017 жылы Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің бастамасымен құрылған.

       Сыйлықтың негізгі мақсаты — кәсіби қоғамдастықтың жыл сайынғы әділ бағалауы арқылы қазақстандық теле индустриясының дамуын ынталандыру.

Міндеттері:

  • елдің ең сапалы және өзекті телевизиялық контентін анықтау;
  • отандық телевизия индустриясының имиджін қалыптастыру;
  • телевизиялық контент өндірісінде талантты мамандарды қолдау;
  • отандық телевизия контентінің стандарттарын жақсартуға ұмтылуды ынталандыру;
  • сапалы қазақстандық телевизияны дамыту және ілгерілету.

Бәйге ұйымдастырушысы «Медиа дамыту қоры» корпоративтік қоры, Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің қодауымен.

«Bir toqsan» телеканал «Gakku»

«Тұмар 2020» Ұлттық телевизиялық бәйгесінің жүлдегерлері

Журкевич Олег, «Первый Канал Евразия» телеарнасы

«Анашым, біз үйдеміз», «31 арна» телеарнасы

Журкевич Олег, «Первый Канал Евразия» телеарнасы

«Bir toqsan» телеканал «Gakku»

«Central Asia’s Got Talent», «Хабар» телеарнасы  (Mega media production продакшн-компаниясы)

«Большие новости», «КТК» телеарнасы

«Колыбель тюркского мира», Попов Виталий, ҚР «МИР» телеарнасы 

«Соседи», «ATAMEKEN BUSINESS» телеарнасы

«Ashyq alan», «QAZAQSTAN» телеарнасы (Krea TV media продакшн-компаниясы)

Жақсылықова Жайна, «QAZAQSTAN» телеарнасы

«Алматы» телеарнасы

ҚАТЫСУШЫЛАРҒА

«Тұмар 2020» Ұлттық телевизиялық бәйгесінің жүлдегерлері

1. Үздік телевизиялық сериал

«Bir toqsan», «Gakku» телеарнасы

2. Үздік деректі фильм

«Соседи», «ATAMEKEN BUSINESS» телеарнасы

3. Үздік ток-шоу

«Ashyq alan», «QAZAQSTAN» телеарнасы (Krea TV media продакшн-компаниясы)

4. Үздік ойын-сауық бағдарламасы

«Central Asia’s Got Talent», «Хабар» телеарнасы  (Mega media production продакшн-компаниясы)

5. Үздік ақпараттық бағдарлама

«Большие новости», «КТК» телеарнасы

6. Үздік тележүргізушісі

Жақсылықова Жайна, «QAZAQSTAN» телеарнасы

7. Үздік тележурналист

Журкевич Олег, «Первый Канал Евразия» телеарнасы

8. Үздік режиссерлік жұмыс

«Колыбель тюркского мира», Попов Виталий, ҚР «МИР» телеарнасы 

9. Үздік әлеуметтік жоба

«Анашым, біз үйдеміз», «31 арна» телеарнасы

10. Үздік аймақтық телеарна

«Алматы» телеарнасы

Бәйге туралы ереже марапаттау алдындағы күнтізбелік жыл ішінде эфирге шыққан бірегей телевизиялық жобалар қатыстырылады.

Бәйгеге республикалық және аймақтық телевизиялық хабар тарату компаниялары, студиялар, продюсерлік орталықтар және телевизиялық контентті өндіретін медиа индустрияның басқа да ұйымдары қатыса алады.

Қатысушы өзі ұсынған материалдың құқықтық міндеттерін толықтай мойнына алады. Қатысушы туралы ақпарат өтініш толтыру кезіндегі орфографиямен және пунктуациямен жарияланады.

02 наурыз күні өтінімдерді қабылдау аяқталады

КҮН
САҒАТ
Минут
Секунд

БАҚ үшін

Бұқаралық ақпарат құралдарының тілшілерін «Тұмар» Ұлттық телевизиялық бәйгесіне аккредитациядан өткізу үшін келесі номер электронды поштасы  арқылы хабарласу қажет. Салтанатты іс-шараның Дресс-коды Black Tie.

БӘЙГЕНІҢ ӘДІЛҚАЗЫЛАР АЛҚАСЫ

Қазылар алқасы қатысушыларды қарау, талдау және сарапшылық баға беру қызметін атқарады. Жеңімпаздар құпия дауыс беру арқылы анықталады. Қазылар алқасы халықаралық және қазақстандық телевизияның білікті мамандарынан, жарияланған номинацияларға сай мәдениет қызметкерлерінен құрылады. Жүлдегерлер қазылар алқасының жабық дауыс беруімен анықталады. Жеңімпаздар жасырын дауыс беру арқылы анықталады.

Арманжан Мерекеұлы Байтасов

Tan Media Group төрағасы, «Forbes» журналының баспагері, Қазақстандық Медиа Альянстың төрағасы

Дархан Қамзабекұлы Мыңбай

мемлекет қайраткері, Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің Депутаты

Мариупольский Лев Михайлович

режиссер, сценарист, продюсер

Махаббат Құрмантайқызы Исенова

«Медиа дамыту қоры» корпоративтік қоры бас директорының орынбасары, журналист

Бибігүл Нұрғалиқызы Жексенбай

бас редакторлар клубының президенті

Кудабаева Роза

журналист, ВВС дүниежүзі қызметінде тәжірибесі бар аудармашы, Laima internation кеңесшісі, Орталық Азия бойынша training

Жүсіп Нұртөре Байтілесұлы

Қазақстан Республикасы Сенат Парламентінің Депутаты, Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қоғамдық сананы жаңғырту бағдарламасын іске асыру жөніндегі ұлттық комиссияның мүшесі

Аксютиц Александр Владимирович

тележүргізуші, журналист, «Salem social media» ЖШС бас директоры

Ляззат Олжабайқызы Жүнісова

«Қазмедиа орталығы» басқарушы компаниясы» ЖШС бас директоры

Арман Төлегенұлы Шораев

ҚР Президенті жанындағы Қоғамдық сенім ұлттық кеңесінің мүшесі, «Қазақстан Барысы» Даму қорының Қамқоршылар кеңесінің төрағасы

Ляйля Сұлтанқызы Сеңгірбекова

ҚР еңбек сіңірген қайраткері, тележурналист, продюсер

Аружан Саин

директор ОФ «Добровольное Общество «Милосердие», Уполномоченным по правам ребёнка в РК

Власова Евгения

тележурналист, ТЭФИ сыйлығының иегері, NYFA оқытушысы

генеральный спонсор

официальный партнер

Біз You Tube каналдамыз

Ақпараттық серіктестер

«Медиа дамыту қоры» корпоративтік қоры

Разработано в Harris

Қазақстандық медиасалаға өз үлесін қосқан және ықпалы бар «Тұмар» Ұлттық телевизиялық бәйге жылсайын ерекше күтетін салтанатты шараға айналды.

Жылдан жылға отандық телевизия имиджін қолдай отырып және медиа индустрияның талантты қызметкерлерін дамыта отырып, «Тұмар» сапа мен кәсібиліктің басты көрсеткіші болып саналады.

Алғашқы салтанатты кеш 2017 жылдың 17 наурызында еліміздің астанасында Қазмедиа Холлда өтті. 

Жыл сайын жеңімпаздар бас жүлдемен — жезден және әйнектен жасалған эксклюзивті мүсіншемен марапатталады. Мүсіншенің авторы – танымал суретші-зергер Қамбар Есмұханов.

Мүсінде түркі әлемінің тұмары бейнеленген. Тұмар өз иесін қашанда қорғап жүретін болған. «Тұмар» Ұлттық бәйгесінің тұмары өз иесінің қолында бостандықты және болашаққа деген сенімділікті білдіреді.

Аталмыш уақыт аралығында отандық тележурналистикасының 48 маманы эксклюзивті мүсіншенің иесі атанды.

2020 жылдың Бәйге жеңімпаздары

Үздік аймақтық телеарна «Алматы» телеарнасы

Үздік деректі фильм «Соседи», «ATAMEKEN BUSINESS» телеарнасы

Үздік режиссерлік жұмыс «Колыбель тюркского мира», Попов Виталий, ҚР «МИР» телеарнасы

Үздік тележүргізушісі Жақсылықова Жайна, «QAZAQSTAN» телеарнасы

Үздік ақпараттық бағдарлама «Большие новости», «КТК» телеарнасы

Үздік ойын-сауық бағдарламасы «Central Asia’s Got Talent», «Хабар» телеарнасы (Mega media production продакшн-компаниясы)

Үздік ток-шоу «Ashyq alan», «QAZAQSTAN» телеарнасы (Krea TV media продакшн-компаниясы)

Үздік әлеуметтік жоба «Анашым, біз үйдеміз», «31 арна» телеарнасы

Үздік телевизиялық сериал «Bir toqsan», «Gakku» телеарнасы

Журкевич Олег, «Первый Канал Евразия» телеарнасы

2019 жылдың Бәйге жеңімпаздары

ҮЗДІК ӨҢІРЛІК ТЕЛЕЖОБА«WELCOME TO QYZYLJAR» («ҚАЗАҚСТАН- QYZYLJAR» телеарнасының эфирі)

ҮЗДІК АҚПАРАТТЫҚ-САРАПТАМАЛЫҚ БАҒДАРЛАМА «КЕШКІ АҚПАРАТТЫҚ БАҒДАРЛАМАСЫ» «ХАБАР 24» ТЕЛЕАРНАСЫ

ҮЗДІК ТЕЛЕВИЗИЯЛЫҚ СЕРИАЛ «КРАСНЫЙ УРОВЕНЬ» «КТК» ТЕЛЕАРНАСЫ

ҮЗДІК ОЙЫН-САУЫҚ ЖОБАСЫ «QARABERI» РЕАЛИТИ-ШОУЫ «НТК» ТЕЛЕАРНАСЫ

ТЕЛЕВИЗИЯЛЫҚ МАУСЫМНЫҢ ҮЗДІК ОҚИҒАСЫ «GAKKU ДАУЫСЫ 2018» «GAKKU TV» ТЕЛЕАРНАСЫ

ҮЗДІК ТЕЛЕЖУРНАЛИСТ ҒАБИТ БӨКЕНБАЙ «ҚАЗАҚСТАН» ТЕЛЕАРНАСЫ

ҮЗДІК ӘЛЕУМЕТТІК ЖОБА «БІЗ БІРГЕМІЗ. АНА ҮЙІ» - «МЫ ВМЕСТЕ. ДОМ МАМЫ» «АСТАНА» ТЕЛЕАРНАСЫ

ҮЗДІК ДЕРЕКТІ ФИЛЬМ «СТОЛИЦА ВЕЛИКОЙ СТЕПИ» ҚР ПРЕЗИДЕНТІНІҢ ТЕЛЕРАДИОКЕШЕНІ

ҮЗДІК ТЕЛЕ ЖҮРГІЗУШІ Аида Боранбай «31 КАНАЛ» ТРК

Арнайы номинация
«Жусан» фильмі – «Қазақстан» телеарнасы

2018 жылдың Бәйге жеңімпаздары

ЕЛОРДАНЫҢ 20-ЖЫЛДЫҒЫНА ОРАЙ – АСТАНА ТУРАЛЫ ҮЗДІК ЖОБА «МОЯ АСТАНА» «KAZAKH TV» ТЕЛЕАРНАСЫ

ҮЗДІК РЕЖИССЕРЛІК ЖҰМЫС ҚУАНЫШ ОРАЗАЛИЕВТІҢ ЖҰМЫСЫ «БЫЛО ДЕЛО» БАҒДАРЛАМАСЫ «КТК» ТЕЛЕАРНАСЫ

ҮЗДІК ОПЕРАТОРЛЫҚ ЖҰМЫС МАКСИМ ЛЕВИТИН «OUTDOOR KAZAKHSTAN – НАЕДИНЕ С ПРИРОДОЙ» «KAZAKH TV» ТЕЛЕАРНАСЫ

ҮЗДІК ӨҢІРЛІК ТЕЛЕАРНА «ЖЕТІСУ» ТЕЛЕАРНАСЫ

ҮЗДІК АҚПАРАТТЫҚ БАҒДАРЛАМА «ИНФОРМБЮРО» «31 КАНАЛ» ТРК

ТЕЛЕВИЗИЯЛЫҚ МАУСЫМНЫҢ ҮЗДІК ОҚИҒАСЫ «ҰЛТТЫҚ МУЗЫКАЛЫҚ ЖҮЛДЕ 2017» LION`S SHOW MEDIA

ҮЗДІК АҒАРТУШЫЛЫҚ ЖҰМЫС «THE TREASURES OF NATION – СОКРОВИЩА НАЦИИ» «KAZAKH TV» ТЕЛЕАРНАСЫ

ТЕЛЕВИДЕНИЯНЫҢ 60 ЖЫЛДЫҒЫ – ТЕЛЕВИДЕНИЯНЫҢ ДАМУЫНА ҚОСҚАН ҮЛЕСІ ҮШІН ҚОҒАМ ҚАЙРАТКЕРІ СОВЕТ МАСҒҰТОВ

ҮЗДІК ТЕЛЕВИЗИЯЛЫҚ СЕРИАЛ «АСЫЛ АРМАН» «АСТАНА» ТЕЛЕАРНАСЫ

ҮЗДІК ӘЛЕУМЕТТІК ЖОБА «ҚАРЕКЕТ» ЖОБАСЫ «ҚАЗАҚСТАН» ТЕЛЕАРНАСЫ

ҮЗДІК ДЕРЕКТІ ФИЛЬМ «ТАК МОГЛО БЫТЬ» 567 CINEMA

ҮЗДІК ОЙЫН-САУЫҚТЫҚ ЖОБА «МЕН ҚАЗАҚПЫН» «ҚАЗАҚСТАН» ТЕЛЕАРНАСЫ

ҮЗДІК ТЕЛЕЖУРНАЛИСТ АСХАТ НИЯЗОВ «ЕВРАЗИЯ» БІРІНШІ ТЕЛЕАРНАСЫ

ҮЗДІК ТЕЛЕ ЖҮРГІЗУШІ ДАНА НҰРЖІГІТ «ҚАЗАҚСТАН» ТЕЛЕАРНАСЫ

2017 жылдың Бәйге жеңімпаздары

ҮЗДІК ӘЗІЛ-ОСПАҚ БАҒДАРЛАМАСЫ «КҮЛЕГЕШ» БАҒДАРЛАМАСЫ БАЛАПАН ТЕЛЕАРНАСЫ

ТЕЛЕВИДЕНИЯНЫҢ ДАМУЫНА ҚОСҚАН ҮЛЕСІ ҮШІН СҰЛТАН ОРАЗАЛЫ, ЖУРНАЛИСТ, ҚОҒАМ ҚАЙРАТКЕРІ

ҮЗДІК ТОК-ШОУ «НАША ПРАВДА» «КТК» ТЕЛЕАРНАСЫ

ҮЗДІК АҚПАРАТТЫҚ БАҒДАРЛАМА «ИНФОРМБЮРО» «31 КАНАЛ» ТРК

ТЕЛЕВИЗИЯЛЫҚ МАУСЫМНЫҢ ҮЗДІК ОҚИҒАСЫ АТАMEKEN BUSINESS CHANNEL ТЕЛЕАРНАСЫ

ҮЗДІК ТЕЛЕВИЗИЯЛЫҚ СЕРИАЛ «ӘКЕ» «ҚАЗАҚСТАН» ТЕЛЕАРНАСЫ

ҮЗДІК ДЕРЕКТІ ФИЛЬМ «ТАЙНЫ И СУДЬБЫ ВЕЛИКИХ ВЕЛИКИХ КАЗАХОВ» «ХАБАР» АГЕНТТІГІ

ҮЗДІК әлеуметтік жоба «Айтуға оңай «ҚАЗАҚСТАН» ТЕЛЕАРНАСЫ

ҮЗДІК АҚПАРАТТЫҚ-АНАЛИТИКАЛЫҚ БАҒДАРЛАМА «APTA.KZ» «ҚАЗАҚСТАН» ТЕЛЕАРНАСЫ

АҚПАРАТТЫҚ АНАЛИТКАЛЫҚ БАҒДАРЛАМА (ӨҢІРЛІК) «АДАСҚАНДАР» ҚАЗАҚСТАН-АТЫРАУ ТЕЛЕАРНАСЫ

ҮЗДІК МУЗЫКАЛЫҚ БАҒДАРЛАМАСЫ «МУЗЫКАЛЬНЫЙ ПЕРФОРМАНС» «TV KEY»

ӘЛЕУМЕТТІК БАҒДАРЛАМА (ӨҢІРЛІК) «ГОРОД СЕГОДНЯ» РИКА ТВ ТЕЛЕАРНАСЫ (АҚТОБЕ ҚАЛАСЫ)